Oficiální informační portál Volary

Logo

XIII. 2022 SOUTH BOHEMIA CLASSIC

kalendář

10. září 2022

hodiny

09:00

lokace

Náměstí Volary

Zpět do kalendáře akcí
XIII. 2022 SOUTH BOHEMIA CLASSIC

Automobilové veterány přijedou do Volar

Milovníci klasiky si přijdou na své v sobotu 10. září. Do Volar zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Třináctý ročník South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye veteránů, sem zavede rekordní počet 170 posádek z deseti zemí světa.

Hodnotné skvosty začnou do Volar přijíždět z Horní Plané před 9. hodinou dopolední. Nejzajímavějším místem k jejich sledování bude prostranství Náměstí mezi Hotelem Bobík a kostelem sv. Kateřiny, kde si organizátoři připravili pro účastníky takzvaný test přesnosti. Díky tomu budou mít diváci možnost si všechna auta prohlédnout zblízka. Poté budou veterány pokračovat přes Soumarský most a České Žleby dál po trase druhé etapy.

Nabité startovní pole slibuje skvělou podívanou. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Bentley, Jaguar, MG, Triumph, Mercedes-Benz, Porsche, Austin Healey, Chevrolet, De Tomaso, Maserati, Škoda, DeLorean, Ferrari, Cadillac nebo Alfa Romeo. Nejstarším vozem na trati by mělo být MG C-Type vyrobené v roce 1931, které na jih Čech přiveze posádka Curtis Liposcak / Dan Lanier ze Spojených států amerických.

XIII. South Bohemia Classic 2022, největší tuzemská setinová rallye, odstartuje v pátek v 16:45 na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a trasa vede přes Lišov, Hlubokou nad Vltavou, Holašovice či Zlatou Korunu do centra Českého Krumlova. Odtud posádky zavítají do hlavního dějiště soutěže, Hotel Resortu Relax v Dolní Vltavici. Během sobotní etapy veteránisté pojedou na Šumavu a užijí si krásné silničky kolem lipenské vodní nádrže nebo výhledy z vrcholu Kramolína od Stezky korunami stromů. Vrcholem oblíbené motoristické akce bude Grand Prix Kaplice s bohatým doprovodným programem už od 13 hodin.

Více informací je průběžně zveřejňováno na www.southbohemiaclassic.cz.

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport